13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Haskuka me 3 shtëpi, 1 banesë, 2 vetura e 3 toka, së bashku me gruan ka 24 mijë euro kursime

Mytaher Haskuka që udhëheq komunën e Prizrenit ka deklaruar pasuri të madhe në Agjencinë Kosovare kundër korrupsionit. Në formularin e deklarimit, Haskuka i VV-së ka deklaruar 3 shtëpi, një banesë, 2 ara punues, një tokë bujqësore dhe dy vetura.

Shtëpia më e shtrenjtë e Haskukës kushton 300 mijë euro, e të cilët i pari i Prizrenit deklaron ta ketë blerë me paratë e fituara nga puna në organizatat ndërkombëtare dhe nga trashëgimia.

Haskuka ka deklaruar si pronë të tij edhe një banesë dhe garazhë e cila sipas tij kushton 54 mijë euro,shkruan EkonomiaOnline.

Shtëpitë e tokat e tjera thotë të jenë në pronësi të prindërve e bashkëshortes.

Ndërkaq në emër të bashkëshortes, Haskuka ka listuar edhe dy vetura të tipit Suzuki dhe Chevrolete.

Në bankë i pari i prizerenasve ka gati 14 mijë euro kursime dhe gati 10 mijë të tjera në emër të bashkëshortes.

Më Shumë

Rasti i Astrit Deharit, MD-ja pezullon kryeinspektorin Ylber Topalli

 Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka pezulluar nga puna kryeinspektorin e Inspektoratit të Kosovës, Ylber Topalli, në lidhje me rastin e vdekjes së...

Gjimnazi i Malishevës voton për vazhdimin e grevës

Çështja e grevës në arsim nuk dihet nëse do të përfundoj gjatë kësaj jave, siç ka kërkuar SBASHK-u i cili thënë se do të diskutojë me...

Lajmet e Fundit