13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

I kërkuar për laboratorin e drogës në Has, shtetasi turk gjendet i vdekur në Prishtinë

Një ndër personat e kërkuar nga drejtësia shqiptare për përfshirjen e tij në laboratorin e drogës në Has, është gjetur i vdekur në një banesë në Prishtinë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur më 2 dhjetor të vitit 2018, por vetëm këtë të enjte është bërë publike.

Fjala është për 48 vjeçarin me shtetësi turke Nejdet Cesuroglu, i cili ishte shpallur në kërkim nga Krimet e Rënda për akuzën e organizimit dhe ngritjes së laboratorit të drogës në Has.

Në banesën ku turku u gjet i vdekur, policia kosovare ka gjetur edhe një sasi heroine. Dyshohet se ai është vrarë edhe pse nuk janë ende të qarta rrethanat e vdekjes së tij.

Në kërkim është edhe një turk tjetër i identifikuar si Iskënder Sale, 35 vjeç. Në arrati është edhe ideatori i ngritjes së këtij laboratori në Has, biznesmeni Admir Hoxha. /Express

Moti me diell dhe vranësira të pakta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe vranësira të pakta “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius, ndërsa...

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime dhe mbeten pothuaj konstante...

Lajmet e Fundit