30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Konfiskohen dy armë që ishin përdorur në aheng familjar në Suharekë

Në fshatin Sllapuzhan në Suharekë janë arrestuar dy persona të dyshuar meshkuj të cilët sipas policisë në një aheng familjar kishin gjuajtur me armë zjarri.

“Nga të dyshuarit janë konfiskuar dy pushkë të gjuetisë, dy pistoleta, 13 fishekë dhe 12 gëzhoja të kalibrave të ndryshëm. Pas intervistimit dy të dyshuarit me urdhër të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

81 vjet nga Konferenca e Pezës

Konferenca e Pezës është një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë, ku u bënë përpjekje për bashkimin e shqiptarëve kundër pushtuesve...

Osmani pas takimit me Blinken: Lidhja me SHBA-të është ekzistenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sekretarin e SHBA-së, Antony Blinken, ku kanë biseduar për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. “Diskutim i rëndësishëm me...

Lajmet e Fundit