-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ja çfarë i tha Mustafes dhe Haradinajt njeriu i Angela Merkelit

Haradinaj-MustafaGjermanët kërkojnë që të vazhdojë dialogu, implementimi dhe zbatimin e marrëveshjeve me Serbinë

Burime të Gazetës Express kanë treguar se në takimin e sotëm të zyrtarit të Partisë së Angela Merkelit me Isa Mustafën dhe Ramush Haradinajn, këtyre të fundit u është kërkuar që të vazhdojnë dialogu me Serbinë si dhe tëzbatohen marrëveshjet e arritura në Bruksel.

Njëri prej njerëzve kryesor të Angela Merkelit, Andreas Schockenhoff, sipas burimeve, e ka marrë si të mirëqenë mundësinë që opozitë të formoi Qeverinë e re të Kosovës.

Veç kësaj, dy liderët e partive opozitare kanë kërkuar ndihmën e gjermanëve për t’i bindur pakicat për t’u bërë pjesë e koalicionit për formimin e Qeverisë.

Më Shumë

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Manchester United ‘përgatit’ mega-ofertën për Osimhen

Manchester United do të duhet të paguajë të paktën 90 milionë paund nëse dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Napoli-t, Victor Osimhen, sipas raportimeve. United...

Lajmet e Fundit