18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kallashi i “vjedh” BMW-X5-shin një qytetari në Prizren

Kallashi hoxhajPolicia Rajonale e Prizrenit, ka njoftuar se një qytetar e ka denoncuar në polici Donjeta Kosumin e njohur me nofkën Kallashi. Ai thotë se ajo i ka marrë veturën BMW-X5 dhe nuk ja ka kthyer më.
Në njoftimin e policisë thuhet se qytetari Dibran Hoxhaj, ka deklaruar se veturën ja ka dhënë Kallashit në mirëbesim, por ajo nuk ja ka kthyer më.

“Sot, rreth mesdite, në Policinë e Prizrenit është paraqitur Dibran Hoxhaj në cilësi të viktimës për siç deklaron keqpërdorim të besimit nga e dyshuara Donjeta Kosumi, e njohur si “Kallashi”. Sipas viktimës, e dyshuara që punon në kafe-bar “Cobra City” në Landovicë ia ka marrë në shfrytëzim veturën e llojit BMW-X5 me targa sllovene dhe nga data 11 maj nuk ia ka kthyer veturën”.

Policia thotë se në konsultim me prokurorin e shtetit është iniciuar rasti “Keqpërdorim i besimit”, dhe është nisur hetimi i rastit.

Më Shumë

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

Kapet me marihuanë në Vërmicë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Vërmicë, pasi e ka kapur e marihuanë. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në...

Lajmet e Fundit