30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kandidatët e VV-së në Prizren, garantojnë pensione stabile

Fabrika Nallbani 3Kandidatët për deputetë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren janë takuar me anëtarët e Shoqatës së Pensionistëve.

Në takim u bisedua rreth alternatives se Lëvizjes Vetëvendosje! për sistemin pensional, e cila do të garantonte pensione stabile dhe të mjaftueshme edhe për gjeneratat e ardhshme. Ndërkaq, pensionistët e përkrahën idenë e Lëvizjes Vetëvendosje!

Pas takimit me pensionistë kandidatët e VV-së në Prizren, Mytaher Haskuka dhe Nora Arapi-Krasniqi, kanë vizituar fabrikën “Nallbani” si dhe disa biznese të tjera të vogla.

Kandidati për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje!, Artan Arbashi, së bashku me aktivistë të tjerë sot bënë homazhe para varrezave të dëshmorëve me rastin e Epopesë së Pashtrikut.

Më Shumë

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Radiotelevizioni i Malit të Zi (RTCG) ka dhënë lajmin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm (e shtunë) për shkak se ka ndërruar jetë në moshën...

Eurosport Italia për Shqipërinë: Skuadër ambicioze, kujdes nga Broja

'Eurosport Italia’ të martën vjen më një shkrim të gjatë për Kombëtaren shqiptare në prag të duelit me Italinë. Shqipëria dhe Italia do të ndeshen...

Lajmet e Fundit