25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Rrahje masive në Suharekë

rrahjeDhjetë persona janë përfshirë në një rrahje në Suharekë. Policia njofton se pesë nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Janë arrestuar dhjete të dyshuar, pasi që të njëjtit janë rrahur mes veti”,

“Gjatë rrahjes të dyshuarit kanë ekspozuar dhe armë zjarri”.

“Gjatë kontrollit në shtëpitë dhe veturat e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar: një pistoletë ‘Zastava’ me një fishek, dy brisqe, një boks hekuri dhe një armë jo funksionale, e cila dyshohet të jetë përdorur si mjet kërcënimi në rast”

“Pesë nga të dyshuarit sipasojë e rrahjes kanë pësuar lëndime trupore dhe te njëjtëve u është ofruar tretmani mjekësorë”.

“Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt”/PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Lajmet e Fundit