8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kandidati i i VV-së, Rexhaj vizitoi fshatin Zymë

Arbere Rexhaj ne zymKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj ka vizituar banorët e fshatit Zym. Ai me banorët e këtij fshati është njoftuar me problemet e tyre.

Banorët e fshatit Zym janë detyruar të shpërngulen për shkak të mungesës të ujit të pijshëm, rrugët e prishura dhe mungesës së investimeve.Ata janë ankuar edhe për indiferencën që pushteti aktual ka treguar përballë trashigimisë kulturore.

Kandidati Rexhaj tha se mbrojtja institucionale e këtij fshati është e domosdoshme duke e pasur parasysh trashëgiminë kulturore, florën dhe faunën e pasur të saj.

“Është e papranueshme që në njërën anë banorët e Zymit të jenë ndër kontribuuesit më të mëdhenj të ekonomisë sonë lokale me remitanca, ndërsa në anën tjetër, pushteti lokal t’i ndëshkoj me mospërfillje të nevojave elementare e tyre. Ky raport duhet të ndryshoj urgjentisht”, tha Rexhaj./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit inspekton punimet në rrugën “Rugova”

Në vazhdën e punimeve të shumta infrastrukturore, në rrugë të ndryshme, lagje e fshatra, në Komunën e Prizrenit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me...

Australiania tronditet pasi qëndroi 20 minuta në guaskën e tualetit dhe nuk kishte vërejtur merimangën e fshehur

Një modele australiane ka ndarë ‘tmerrin’ e saj kur gjeti një merimangë të madhe gjuetare të fshehur nën ndenjësen e saj të tualetit, pasi...

Lajmet e Fundit