15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

OSBE organizon konferencë në Prizren për raportet në mes të mediave dhe policisë

OSCE-kosoveNjë konferencë mbi raportet në mes të mediave dhe policisë, e organizuar nga Misioni i OSBE-së dhe Policia e Kosovës, do të filloj sot në Prizren.

Gazetarë dhe zyrtarë të policisë do të diskutojnë mbulimin medial të rasteve penale në të cilat janë të përfshirë të miturit, dhunën në familje, dhe hetimet para gjykimit.

Ata do t’i identifikojnë fushat ku e drejta e publikut për tu informuar mund t’i pengojë hetimet e policisë ose dëmtojë mbrojtjen e të miturve dhe të drejtën për privatësi.

Konkluzionet nga kjo ngjarje do të shfrytëzohen për të azhurnuar udhëzimet ekzistuese për ndërveprimin në mes të policisë dhe mediave./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Plagosje dhe rrahje mes dy familjeve në Gjonaj të Prizrenit

Një konflikt mes dy familjeve ka përfunduar me rrahje dhe plagosje sot në fshatin Gjonaj të Prizrenit, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Incidenti eskaloi nga një...

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren. Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën...

Lajmet e Fundit