14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kapet me drogë në Vërmicë, një muaj paraburgim nga Gjykata e Prizrenit

Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar 1 muaj paraburgim Zgjim Beqs nga Prishtina.Ai dyshohet për se ka kryer veprën penale të blerjes, posedimit ,shpërndarje dhe shitjes të paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge.

“I pandehuri dyshohet se me datën 12.05.2015, duke udhëtuar si pasagjer me autobusin e tipit “Setra” me targa 631 – KS- 875 nga Tirana në Prishtinë, ka pasur të fshehur në çantë sasinë e llojit “marihuanë” prej 1024 gram e zbuluar me skaner nga policia në pikën kufitare në Vërmicë”, njofton Gjykata në Prizren./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Kastrati: SHBA përkrahësi më i madh i Kosovës

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati, këto ditë po qëndron në SHBA, në New York, për vizitë zyrtare. Ai u prit nga anëtari i Këshillit...

Mona Liza

Lajmet e Fundit