33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Kapet me dy armë një person në Prizren

Një person është kapur  me dy armë automatike AK-47, në Prizren.

Policia ka  kryer bastisje në shtëpinë e tij, ku u konfiskuan armët nga zyrtarët policorë dhe më pas i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Më Shumë

Rekord gjobash, policia lëshoi dorën të mërkurën -“i fiku” qytetarët me 2486 tiketa

E mërkura ka qenë dita kur policia ka bërë “kërdi” me dënime në trafik. Këtë ditë, forcat e rendit nuk falën kundërvajtësit, duke shqiptuar hiq...

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Lajmet e Fundit