15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Keane nuk pyeste as për Fenomenin, si e injoroi në Champions League

Mesfushori legjendar i Manchester United, Roy Keane, do të mbahet mend gjithmonë për karakterin e tij agresiv, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj. Tashmë, Keane është analist në SkySport, ku edhe aty është shumë i suksesshëm.

Një video e vjetër është publikuar nga arkivat e faqes së njohur sportive, B/R Football, ku shihet qartë çfarë karakteri kishte Roy Keane. Në një takim të Champions League mes Interit dhe Manchester United, mesfushori irlandez ishte kapiten i “Djajve të Kuq”.

Ai udhëhoqi ekipin e tij në fushë dhe që në shtrëngimin e duarve para ndeshjes, tregoi qartë se kush ishte! Ronaldo Fenomeni po rregullonte këpucët e tij dhe nuk e kishte mendjen, ndërsa Roy Keane, e injoroi totalisht, duke mos e pritur aspak dhe duke mos i shtrënguar dorën.

Gjë që asnjë futbollist tjetër nuk mund ta bënte, madje shumë të tjerë ziheshin me njëri-tjetrin se kush do i merrte fanellën Fenomenit brazilian. Por jo Roy…

Më Shumë

Dhunohet një vajzë në Suharekë: Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të dhunimit në Suharekë. I dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. Detaje të tjera nuk janë...

Haxhi Avdyli- AAK-së: A jeni në koordinim me Listën Serbe për mocionin e mosbesimit?

Deputeti i “Guxo”, Haxhi Avdyli, ka folur në lidhje me mocionin e mosbesmit iniciuar nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai ka pyetur Shefin e...

Lajmet e Fundit