15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Këngëtarit i vdes djali, u mbyt në pishinë pak ditë pasi i bëri 3 vjet

Ylli nigerian i muzikës, Davido dhe partnerja e tij, Chioma Rowland kanë humbur djalin e tyre, Ifeanyi.

Sipas mediave të huaja, tre vjeçari u mbyt në një pishinë në rezidencën e tyre në një ishull pranë Lagos. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, pak ditë pas ditëlindjes së tij të tretë.

Vogëlushi u dërgua me urgjencë në spital por nuk mundi të mbijetonte. Davido, emri i vërtetë David Adeleke, ende nuk ka bërë ndonjë deklaratë zyrtare, por thuhet se ai nuk ka qenë në shtëpi kur ndodhi ngjarja. Miq dhe kolegë të muzikantit kanë shprehur ngushëllimet për humbjen e madhe.

Më Shumë

Xhaka për sekretin e suksesit të Leverkusen-it: Pimë gjak çdo mëngjes

I pyetur për të zbuluar sekretin e suksesit të Bayer Leverkusen-it këtë sezon, Granit Xhaka tha me shaka se ata “pijnë gjak çdo mëngjes”. I...

Banorët e Rogovës së Hasit ndihmojnë vullnetarisht në rregullimin e dy urave alternative

Derisa në urën e fshatit Rogovë të Hasit po kryhen punime, banorët e këtij fshati me vetiniciativë kanë kryer rregullimin e dy urave alternative. Sipas...

Lajmet e Fundit