24.3 C
Prizren
E premte, 10 Shtator, 2021

KF ”Liria” e Prizrenit e ka një njoftim të rëndësishëm për tifozët

Klubi Futbollistik “Liria” në Prizren ka njoftuar tifozët se ndeshjen me KF ‘Trepça’ mund ta shikojnë vetëm nëse janë të vaksinuar ose që kanë rezultuar negativ.

“Secili tifozë duhet të paraqesë dëshminë se është i vaksinuar ose
të paraqesë dëshminë e testit negativ, si dhe të ketë maskë mbrojtëse”, njofton KF “Liria” e Prizrenit .

“Lejohen vetëm 10% të tifozëve të kapacitetit të stadiumit”.

Tifozët, do të vendosen vetëm në pjesën Lindore të stadiumit”.

Të shtunën në ora 16.00 në stadiumin ‘Përparim Thaçi’, zhvillohet ndeshja kampionale në futboll, ndërmjet, Lirisë e Trepçës.

Më Shumë

Prizreni fitues i Superkupës

Prizreni është shpallur kampion i Superkupës së Kosovës në Basketboll pasi mposhti Trepcën në finale me rezultat 90:81. E gjithë ndeshja shkoi dhëmbë për dhëmbë,...

Komuna e Rahovecit ua kërkon dëshminë e vaksinimit punonjësve publik

Komuna e Rahovecit ka njoftuar të gjithë punonjësit e institucioneve publike, shërbyesit civil, zyrtarët publik, mjekët, infermierët, mësimdhënësit, zjarrfikësit, punëtorët teknik si dhe personeli...

Oda e Hotelerisë paralajmërojnë takim me Vitinë, kërkojnë që të lejohet puna edhe brenda lokaleve

Kryetari i Odës së Hotelerisë dhe Turizimit të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka thënë se kanë kërkuar që të negociojnë me ministrin e Shëndetësisë, Arben...

Berisha: Në mars do të rrëzohet Qeveria Kurti

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Nisma’s, Zafir Berisha ka deklaruar se gjatë muajit mars dhe prill të vitit të ardhshëm do...

Ditë e trishtueshme

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar familjet e viktimave që humbën dje jetën. Postimi plotë Dje ka qenë një ditë e trishtë për të gjithë,...

Haskuka thotë se objektet që shfrytëzuan partitë politike po kthehen te qytetarët

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, tregon se objektet e Komunës të cilat ishin përdorë nga partitë politik po iu kthehen qytetarëve. “Objektet e Komunës së...

Stilistja shqiptare fiton çmimin prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton

Stilistja shqiptare e veshjeve të grave Nensi Dojaka ka fituar edicionin e 2021 të Çmimit LVMH për stilistët e rinj, mes 1,900 kandidatëve nga...

Haskuka përgënjeshtron Qunin: Kam investuar në Planejë dhe Gorozhup

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka përgënjeshtruar kandidatin e LDK-së, Anton Quni, rreth akuzave për mosinvestim në fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit. Sipas tij,...

Deri në tri orë pritje në pikën kufitare në Vërmicë

  Deri në tri orë janë pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Vërmicë. Sipas njoftimit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në...

Sonte luhet finalja e madhe e Superkupës ndërmjet Prizrenit 16 dhe Trepçës

Finalja e madhe e Superkupës së Kosovës në basketboll do të zhvillohet ndërmjet Prizrenit 16 dhe Trepçës. Ndeshja zhvillohet nga ora 17:00 në Pallatin...

58-vjeçari me diabet vdes në QKMF-në e Malishevës, policia nis hetimet

Policia ka nisur hetimet për një vdekje që ka ndodhur dje në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, raporton Gazeta Sinjali. Bëhet fjalë për...

Quni akuzon Haskukën: Lugishtën e Hasit e paske lënë në mjerim

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar banorët e fshatit Lugishtë të Hasit. Ai, është shprehur i zhgënjyer për moskujdesjen që...

Lideri i rezistencës Panjshir bën thirrje për kryengritje kombëtare kundër talebanëve

Lideri i forcave të rezistencës në Luginën Panjshir, Ahmad Massoud, i biri i heroit të vrarë të rezistencës sovjetike në Afganistan, ka folur me...

Këshilltari i Asamblesë Komunale në Prizren, pranon fajësinë për mos deklarim të pasurisë

Ilir Baldedaj, këshilltar i Asamblesë Komunale në Prizren ka dalur sot para Gjykatës Themelore në Prizren për tu përballur me akuzën për veprën penale...

Punëtorët nga Kosova rrahen me shufra hekuri dhe pastaj nxjerrin armët në Itali

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mëngjes në qendër të Triestes në Itali, pranë një lokali. Të paktën 8 persona kanë mbetur të...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 161 pacientë me Covid-19

ShSKUK ka bërë të ditur se 1207 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, njofton Gazeta...

Lajmet e Fundit