1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Arrestohet i dyshuari në Prizren, tentoi t’ia grabiste 20 mijë euro një personi

Një i dyshuar është arrestuar sot nga policia në rrugën “Mark Kaqinari” në Prizren, ai kishte tentuar t’ia grabiste 20 mijë euro një qytetari i cili kishte provuar të këmbente monedha nga Franga në Euro në një këmbimore në qytet.

Kur viktima ishte duke i numëruar të hollat, i dyshuari i ka grabitur të hollat duke e goditur viktimën dhe ka filluar ikjen.

“Viktima kishte kërkuar ndihmë nga disa qytetarë për rreth të cilët menjëherë kanë reaguar dhe e kanë ndaluar të dyshimtin. Një patrulle policore kishte qenë afër vendit të ngjarjes e cila ka reaguar dhe menjëherë e ka arrestuar të dyshimtin. Në lidhje me rastin është informuar Prokurori i Shtetit i cili ka lëshuar aktvendim për ndalim të personit të dyshimtë dhe i njëjti është ndaluar në afat prej 48 orë”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 7 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjeteshtatë (77) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Lajmet e Fundit