7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Komuna e Prizrenit pagoi mbi 124 mijë euro për përfaqësim ligjor

Komuna e Prizrenit ka paguar 124,962.19 euro për përfaqësim ligjor në vitet 2020 dhe 2021 sipas organizatës Democracy Plus.

D+ ka njoftuar se Komuna e Prizrenit në anën tjetër paguan edhe zyrtarë komunal për këtë detyrë. Në vitet 2020 dhe 2021, Komuna e Prizrenit ka lidhur tri kontrata me të njëjtin operator ekonomik, raporton Gazeta Express.

2020 – për 6 muaj – 16,364.00 euro

2020 – për 12 muaj – 62,294.29 euro

2021 – për 12 muaj – 46,303.90 euro

Gjithashtu, Komuna e Prizrenit ka të ndarë zyrën për përfaqësim të komunës e cila ka për obligim përfaqësimin e komunës.

Më Shumë

Zbulohet busti i dëshmorit Bashkim Suka

Me nderime të larta e krenari, sot, u zbulua busti i dëshmorit të kombit, luftëtarit të UÇK-së, Bashkim Suka, i cili ra në altarin...

Ndahen Çmimet Vjetore për Letërsi për vitin 2023, Anton Nikë Berisha merr çmimin “Azem Shkreli” për vepër jetësore

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë Çmimin Kombëtar për Vepër Jetësore “Azem Shkreli” dhe Çmimet Vjetore për Letërsi për vitin 2023. Anton Nikë...

Lajmet e Fundit