16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Komuna e Prizrenit pranon kërkesat dhe sugjerimet e qytetarëve për buxhetin e vitit 2021

Të enjten drejtorët komunalë të Prizrenit kanë raportuar rreth planifikimit të buxhetit 2021-2023 dhe kërkesave që deri tani janë paraqitur nga qytetarët.

Në mbledhje gjithashtu u diskutuan edhe zhvillimet në projektet kapitale të këtij viti.

Me këtë rast, Komuna e Prizrenit ka njoftuar të gjithë qytetarët që vazhdon thirrja për pranim të kërkesave dhe sugjerimeve për projektet kapitale që do të realizohen në vitin 2021.

Më Shumë

Kurti: Me 14 qershor mbahet mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë në Gjakovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë mbledhjes së Qeverisë ka bërë të ditur se me 14 qershor do të jetë mbledhja e përbashkët mes...

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes,...

Lajmet e Fundit