12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Komuna e Suharekës dhuron 1 015 libra për bibliotekën e SHFMU “Iliria” në Savrovë

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, e ka vizituar SHFMU “Iliria”, në fshatin Savrovë.

Ai së bashku me drejtorin e Kulturës, Beqir Berisha i kanë dhuruar 1 015 tituj librash për bibliotekën e kësaj shkolle.

Muharremaj bashkë me nxënësit dhe stafin e shkollës së fshatit Savrovë, i kanë vendosur në sirtarë, këto libra për lexuesit.

Gjatë qëndrimit në shkollë, kryetari Muharremaj ka thënë se 1 015 libra më shumë, janë tashmë pjesë e bibliotekës së Shkollës Fillore “Iliria” në Savrovë”.

“Me nxënësit së bashku i radhitëm sipas renditjes për lexuesit. Investimi për dije duke krijuar kushte sa më të mira në cilësi në mësim do të mbetet angazhim i përhershëm”, ka thënë kryetari Muharremaj.

Më Shumë

Vdiq aktori i “Star Wars” dhe “Harry Potter”

Industria e filmit është në zi për humbjen e aktorit të Star Wars dhe Harry Potter, Paul Grant, i cili ka vdekur tragjikisht në...

Gjuajtje me kallashnikov te shtëpia e “Big Brother”, vritet roja i Top Channel

Mbrëmë në mesnatë është vrarë roja i televizionit Top Channel, pas të shtënave me kallashnikov afër shtëpisë më të famshme në Shqipër, Big Brother...

Lajmet e Fundit