-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Konstatohen shkelje të Kushtetutës nga KPK-ja dhe Ismet Kabashi

Enver HasaniKëshilli Prokurorial i Kosovës, i udhëhequr nga Ismet Kabashi, është konstatuar se muajin e kaluar ua ka shkelur të drejtat e garantuara me Kushtetutë dy prokurorëve kosovarë – Shyqyri Sylës dhe Laura Pulës.

Kabashi nuk e ka marrë këtë përgjegjësi duke u arsyetuar se vendimi ka qenë kolegjial. Në Kolegjin e Kushtetueses ka qenë pjesëmarrës edhe Enver Hasani, ani se dy tenderë të dhënë në kohën kur ishte rektor janë duke u hetuar.

Muaj më parë në Kushtetuese është punësuar vajza e Ismet Kabashit… /Koha ditore/

Më Shumë

Rahoveci kompenson bujqit që pësuan nga vërshimet

Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR) pritet t’i kompensojnë 243 bujq të cilët janë dëmtuar nga...

Latifi takon shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë: Rahoveci ka potencial për investime

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Sllovakisë në Prishtinë, Rastislav Kostilnik. Latifi ka falënderuar për...

Lajmet e Fundit