0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Mendimi kërkon idealin e presidentit Rugova

mendim RugovaDjali i madh i presidentit Ibrahim Rugova, Mendim Rugova flet për herë të parë në një intervistë për zhvillimet politike në vend.

Në rrëfimin e tij, Mendimi flet për idealin që ka pasur shoqëria kosovare për Republikën e saj, ideal që ka humbur pas lufte.

Ai kërkon që përpjekja për ta bërë Kosovën ashtu siç e ka dashur presidenti dhe të flijuarit e tjerë të mos ndalet.

Rugova në këtë intervistë që botohet në numrin e nesërm të gazetës Tribuna jep mesazhet e tij për politikën e stome dhe ndan kujtime nga jeta si djali i madh i presidentit të parë të shtetit.

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

107 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

Isa Boletini, udhëhoqi forcat kryengritëse për çlirim nga pushtuesi Osman më 1912, u ndodh përkrah Ismail Qemalit në shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë, e...

Lajmet e Fundit