-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

As KQZ-ja e as QKUK–ja nuk mbajnë përgjegjësi për mosvotimin në spitale

zgjedhjet5Pacientët  dhe staf mjekësor i QKUK-së nuk kanë votuar në ditën e zgjedhjeve.

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) dhe menaxhmenti i QKUK-së nuk e mbajnë veten përgjegjës që nuk ua kanë mundësuar votimin të gjithë pacientëve të hospitalizuar në ditën e zgjedhjeve.

Përderisa këto institucione e fajësojnë njëra-tjetrën për mosgatishmëri për t’i përmbushur obligimet e nevojshme për realizimin e këtij procesi, pacientët që mbetën pa votuar janë shprehur të zhgënjyer nga papërgjegjësia e institucioneve.

QKUK-ja thotë se katër ditë para zgjedhjeve i ka dorëzuar listat me emra, mbiemra, vendbanim dhe numrin identifikues të secilit pacient në Komisionin Komunal Zgjedhor (KKZ).

Komisioni thotë se listat kanë pasur mangësi në të dhëna, si numri personal, etj.

Më Shumë

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit