3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Komandantët “ripushtojnë” QKUK-në

Selimi-Lushtaku14Gjashtë nga të akuzuarit e “Grupit të Drenicës” qëndrojnë jashtë paraburgimit, shkruan sot Koha Ditore.

Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Sahit Jashari, Sabit Lushtaku, Isni Thaçi dhe Ismet Haxha janë shtruar sërish në Qendrën Klinike Universitare.

Kanë të njëjtat ankesa shëndetësore me të cilat prej një viti arrijnë të qëndrojnë më shumë jashtë sesa në paraburgim.
Ata janë dërguar me vendim të gjyqtarit.
Vendimin ai e ka marrë në bazë të raporteve mjekësore.

Prokuroria Speciale i ka shkruar QKUK-së duke i kërkuar raport të detajuar për pacientët e akuzuar për krime lufte. Gazeta ka mësuar se ata po dyshojnë se raportet mjekësore nuk janë të bazuara

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Dua Lipa ngre temperaturat, duket seksi në fustan të zi (Foto)

Dua Lipa është këngëtare dhe kantautore kosovare me famë botërore. Ajo ka arritur të thyej rekorde të mëdha duke u shpërblyer me çmime të...

Lajmet e Fundit