5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Krasniqi e Limaj, vizitojnë familjen Jashari

limaj e krasniqi ne prekazNë kuadër të aktiviteteve të shënimit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, i shoqëruar nga deputeti Fatmir Limaj dhe bashkëpunëtorë të tjerë, ka bërë sot homazhe te Varrezat e Dëshmorëve në Prekaz dhe ka vendosur kurorë lulesh.
Me këtë rast, kryeparlamentari Krasniqi tha se misioni i Komandantit Legjendar Adem Jashari, ishte shtimi i vendosmërisë, i guximit dhe besimit të popullit shqiptar për liri.

“Duke iu falënderuar këtij misioni, UÇK-ja u masivizua dhe u mobilizua në luftën për liri, të cilën e gëzojmë sot”, theksoi kryetari Krasniqi.

Kreu i Kuvendit vizitoi edhe Familjen Jashari, ku u prit nga përfaqësuesi i kësaj familjeje, Murat Jashari.

Më Shumë

Papa i bën thirrje Putinit ta ndalojë “spiralen e dhunës dhe vdekjes”

Papa Françesku i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin, që të “ndalojë spiralen e dhunës dhe vdekjes” në Ukrainë dhe denoncoi “rrezikun absurd”...

Grevistëve nuk u dalin pagat e muajit shtator

Punëtorëve të sektorit publik të cilët janë në grevë tash e një muaj, nuk u janë ekzekutuar ende pagat e shtator. Qeveria e Kosovës në...

Lajmet e Fundit