22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Shënohet 16 vjetori i Epopesë së UÇK-së edhe në Prizren

0001Homazhe të shumta janë bërë në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë, me rastin e 16 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.
Pjesë e këtij aktiviteti ishin familjar të dëshmorëve,veteranë e invalid të luftës së UÇK-së, zyrtarë të lartë komunal të Prizrenit si dhe qytetarë të shumtë.Gjithashtu buqeta me lule janë vendosur edhe në Monumentin e Lirisë në qendër të Prizrenit

Delegacioni i Komunës është udhëhequr nga kryesuesi i KK-së,Kujtim Gashi.

“Epopeja e UÇK-së, është nderi dhe krenaria jonë kombëtare dhe si e tillë është edhe motivuese dhe obliguese që të gjithë në të zgjedhurit e popullit të punojmë dhe mbrojmë interesa et qytetare duke u treguar shumë te kujdesshëm dhe duke ju ofruar qytetarëve shërbime sa më cilësore komunale”, tha Gashi.

“Ne zotohemi së do të punojmë gjithmonë në shërbim të amanetit të tyre dhe fuqishëm angazhohemi qe Kosova të rrugëtoj drejt arritjeve të reja politike në integrimin ndërkombëtar si shtet i suksesshëm”, premtoi ai.
Homazhe ka bërë edhe nënkryetari i Komunës, Lulëzim Kabashi, dhe drejtorët e Ekzekutivit /PrizrenPress.com/

Më Shumë

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Shërbimi i Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit forcon bashkëpunimin me Klinikën e Kardiologjisë së QKUK-së

Dr. Narqize Arënliu Hoxhaj, drejtoreshë ekzekutive, së bashku me drejtorin mjekësor, Dr. Hasan Arzuallxhiu dhe drejtorin e infermierisë, Bsc. Fevzi Xhemali, së premtes, në...

Lajmet e Fundit