37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Krasniqi: Nuk e kemi arrestuar asnjë qytetar

Nexhiii_918535Drejtori i Policisë në Prizren, Nexhmi Krasniqi ka mohuar lajmin për arrestimin e disa personave.  Ai tha se deri më tash nuk është arrestuar askush.

“Asnjë person nuk është arrestuar. Procesi zgjedhor ka shkuar shumë mirë”, tha Krasniqi.

Sipas tij, policia nga ora 3:00 e mëngjesit ka dalë në vendvotime ku edhe është duke e bërë sigurin e votuesve.

“Mbi 600 policë i kemi angazhuar në këto zgjedhje”, tregoi Krasniqi.

Edhe kryeprokuriri i Prokurorisë në Prizren, Sylë Hoxhaj tha se deri më tash procezi zgjedhor në rajonin e Prizrenit ka shkuar mirë.  Ai tha se procesi zgjedhor është monitoruar nga gjashtë prokurorë kujdestar. “ Kemi pasur disa raste me të cilat jemi marrë, por nuk kanë qenë raste serioze”, tha Hoxhaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

SBAShK-u, ultimatum qeverisë: Nëse nuk uleni për dialog, greva fillon nga 24 gushti

Nënkryetarja e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Vjollca Shala, ka thënë se procesi i fillimit mësimor varet nga Qeveria e...

Liga e Konferencës/ Shkupi dhe Ballkani ballafaqohen sot

Skuadra KF Shkupi dhe ajo FC Ballkani do të ballafaqohen sot në kuadër të finales së play-off-it. Të dy klubet kampione, njëra e Kosovës dhe...

Lajmet e Fundit