16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Krusha e Madhe kërkon dorëheqjan e Jabllanoviqit

protesta kunder jabllanoviqitProtestat kundër ministrit për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq, kanë vazhduar edhe sot.

Pas protestës masive në Gjakovë një ditë më parë, sot kanë protestuar banorët e Krushës së Madhe, njërit nga fshatrat më të prekur nga lufta e fundit në Kosovë.

Ata kanë kërkuar nga kryeministri Mustafa shkarkimin e ministrit pas deklaratave të tij fyese, raporton KTV.

“Krusha e Madhe është një nga vendet,ku është bërë një nga masakrat më të mëdha nga kriminelët serb, nga vëllezërit e Jabllanoviqit në këtë fshat u vranë dhe u masakruan 243 persona prej tyre 206 nga Krusha”, kanë thënë organizatorët e protestës, transmeton Koha.net.

Më Shumë

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën. Sipas njoftimit, benzina është liruar për një...

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Lajmet e Fundit