16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Kryetari i PDK-së në Prizren, synon Ambasadën e Kosovës në Gjermani

MinirKrasniqi-prizrenKryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Minir Krasniqi është në pritje të punësimit në Ambasadën e Kosovës në Gjermani. Ai përmes Ambasadës dëshiron t’i bashkohet familjes së tij në Gjermani.

Burimet e sigurta të “PrizrenPress’ bëjnë të ditur se Minir Krasniqi ka kërkuar nga lideri i këtij subjekti politik, Hashim Thaçi, që të punësohet në Ambasadën e Kosovës në Gjermani.

“Miniri ka kërkuar nga Thaçi që të punësohet në Ambasadën e Kosovës në Gjermani,pasi që atje e kishte familjen”, ka treguar burimi brenda PDK-së në Prishtinë.

“Thaçi ende nuk i ka dhënë përgjigjeje Minirit”.

Minir Krasniqi në vitin 2013,për të dytën herë është zgjedhur kryetar i Degës së PDK-së në Prizren. Në mandatin e dytë të “Qeverisë Muja”, ka qenë drejtor i Administratës së Komunës së Prizrenit. Familja e tij prej vitesh jeton në Gjermani.

Ai ka paralajmëruar liderin e PDK-së Hashim Thaçin se dëshiron t’i bashkohet familjes në Gjermani.

“Nëse punësohet në Ambasadën e Kosovës në Gjermani, ai ka paralajmëruar se do të lirojë edhe postin e kryetarit të Degës së PDK-së në Prizren”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kabinën përplot tym, por Blerand Hasanaj del fitues në garën e Zymit

Startin e pati të mirë dhe ashtu i shkoi në xhiron e parë të garës malore në Zym.  Megjithatë, ngasësi Blerand Hasanaj pati shumë telashe...

ATK publikon broshurën “Karta e Tatimpaguesit”

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim që të njoftoj të gjithë tatimpaguesit lidhur me të drejtat dhe detyrimet e tyre, ka publikuar Broshurën “Karta...

Lajmet e Fundit