28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kryeziu kandidat për kryetar të Prizrenit?

Eqrem KryeziuEqrem Kryeziu mund të jetë kandidat i LDK-së për Prizren. Edhe përkundër refuzimit, Kryeziu mbetet alternativa e vetme e LDK-së në Prizren, shkruan Bota Sot.

Lideri i LDK-së, Isa Musatafa gjatë vizitës në nëndegën e LDK-së në Korishë, është takuar edhe me strukturat e Degës LDK-së në Prizren, ku ka arritur të “bind” Kryeziun që të kandidojë për kryetar të Prizrenit.

 

Më Shumë

Kurti: Buxheti vjetor për investimet në trashëgiminë kulturore, më i larti ndonjëherë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar për buxhetin vjetor për kujdesin dhe investimet në trashëgiminë kulturore, ku sipas Kurtit, është më...

Sa banorë i ka Komuna e Prizrenit, ASK tregon numrin

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar sot rezultatet e regjistrimit të popullsië, ekonomive familjare dhe banesave. Sipas të dhënave preliminare, Kosova ka 1...

Lajmet e Fundit