9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Kryeziu: Kosova u tregua e papërgjegjshme me marrëveshjet, prandaj po kërkohet Asociacioni

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se kjo po ndodh sepse Kosova në dekadën e fundit është treguar e papërgjegjshme në respektimin e obligimeve ndërkombëtare.

Kërkesat për Asociacion para marrëveshjes franko-gjermane kanë një argument të vetëm?! Kosova në dekadën e fundit është treguar e papërgjegjshme sa i përket obligimeve të saj për zbatimin e marrëveshjeve ndërkombëtare dhe zbatimin e interpretimeve të gjykatës kushtetuese. Askush nga ata që janë të përfshirë në dialog, nuk dëshiron që edhe pas planit franko-gjerman situata të rikthehet në pikën zero”, ka shkruar Kryeziu.

Më Shumë

Arrin në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi 

Numri i të vdekurve nga tërmetet që goditën Turqinë jugore muajin e kaluar është rritur në 50 mijë e 96 viktima, sipas Agjencisë për...

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Lajmet e Fundit