9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas raportit të së martës të publikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Në përditësimin e fundit po ashtu bëhet e ditur për 11 raste të reja, nga 58 testime. Shtatë persona janë shëruar. 14 persona janë të shtrirë në spitale duke u trajtuar për COVID-19.

Numri i rasteve aktive është 93.

Si pasojë e COVID-19, nga fillimi i pandemisë e deri sot, jetën e kanë humbur 3206 qytetarë.

Më Shumë

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura...

Lajmet e Fundit