30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Kryeziu: Nuk i kam punët mirë vetëm me media

EqremKryeziu-ldkKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu,  ankohet se subjekti i tij politik nuk i ka punët mirë me media. Sipas tij, LDK-ja për shkak mungesës së buxhetit nuk është prezente në media, ashu siç janë partitë e tjera politike.

“LDK-ja nuk i ka punët mirë me media, sepse  nuk ka pare. Fakti pse nuk kemi para është përparësi e jona, sepse ne mund t’i hargjojmë parat tona e pasi s’kemi nuk mund t’i marrim askujt haraç si ata të tjerët”, tha Kryeziu. Ai tha se LDK-ja do të fitojë me 3 nëntor, pavarësisht raporteve jot ë mira me media.  Kryeziu  është  takuar me elektoratin  në lagjen  “Ganimete Tërbeshi”.Ai në këtë takim ka folur për  zhytjen në korrupsion të Kosovës.

“Milionat që vidhen ndikojnë drejtëpërdrejt , që disa familje të mos kenë bukë me ngrënë. Korrupsioni institucional ndikon  drejtëpërdrejt, që asnjë kapital i madh kurrë mos me ardh në Kosovë  dhe kurrë mos me pas përparim ekonomik”Kryeziu tha se qytetarët po  kërkojnë ndryshimin e gjendjes aktuale në vend./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Neville: Sjellja e Ronaldos më neverit

Sjellja e Cristiano Ronaldos në javët e fundit, si dhe dëshira e tij për t`u larguar nga Manchester United nuk është pëlqyer nga legjenda...

Policia u bllokoi skafet, pas Vlorës edhe Velipoja në protestë

Pronarët e skafeve në Velipojë kanë dalë në protestë, për të kërkuar zgjidhjen e problemit të bllokimit të mjeteve të tyre detare, pasi thonë...

Lajmet e Fundit