22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Kuçi: Thaçi shumë shpejt do të viziton veriun

Hajredin Kuçi 1Zëvendëskryeministri i Kosovë, Hajredin Kuçi beson se shumë shpejt kryeministri i vendit, Hashim Thaçi do ta vizitojë veriun e vendit. Për këtë, sipas tij, janë duke u krijuar kushtet që edhe në atë pjesë të vendit të vendoset rendi dhe institucionet e Kosovës.

Kuçi ka pohuar se shtrirja e kontrollit edhe në atë pjesë, përfshirë edhe vendosjen e policisë do t’i krijojë këto kushte.

“Besojmë që jemi duke krijuar kushtet që ta vendosim policinë tonë në vendin tonë, sigurinë tonë dhe shumë shpejt kryeministri do ta viziton veriun”, ka thënë Kuçi.

Më Shumë

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për mësimdhënës/mësimdhënëse

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për mësimdhënës/mësimdhënëse. VENDE TË LIRA PUNE Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lira këto vende pune: 1. Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të matematikës (me...

Mozzik ka një kërkesë të veçantë për Dua Lipën

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po qëndron në Kosovë në kuadër të festivalit “Sunny Hill”. Këngëtarja 26-vjeçare performoi në natën e parë të...

Lajmet e Fundit