17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kuvendi mblidhet më 30 nëntor

Kryesia e Kuvendit të Kosovës e ka caktuar seancën e radhës plenare më 30 nëntor.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se opozita duhet të kthehet në Kuvend dhe të mos e inkriminojnë vetveten në akte dhune, siç është hedhja e gazit lotsjellës. Sipas Veselit, manifestimi i opozitës më 28 nëntor nuk është zgjidhje.

“Ta përdorësh flamurin kombëtar për qëllime politike është paaftësi e opozitës. Kërkova nga kryesuesja e opozitës të na tregojë çfarë po do saktësisht opozita. Nëse ata e kanë vendosë ta bllokojnë Kuvendin atëherë mos të përdorin gazë lotsjellës. Opozita duhet ta lë këtë aktrim, i cili është i turpshëm”, ka thënë Veseli.

Më Shumë

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

Ylli i muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare

Këngëtarja e muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare, ajo ishte një nga yjet më të njohura të këtij lloji të...

Lajmet e Fundit