13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Landovicë, lëndohet një vajzë pas të shtënave nga personat që kishin dalë në gjueti

Një rast i rëndë ka ndodhur të premten rreth orës 16:00 në Landovicë të Prizrenit.

Një qytetar ka raportuar në Polici se vajza e tij ishte lënduar pas të shtënave me armë zjarri nga persona që kishin  dalë në gjueti.

Vajzës i është ofruar tretman mjekësor.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë sekuestruar një pushkë gjuetie dhe një fishek.

 

Gjithashtu edhe personi i dyshuar është shoqëruar në stacionin policor dhe intervistuar.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Arrestohet për kanosje një person në Damjan të Hasit, i konfiskohen dy revole me 30 fishekë

Një 32-vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një person derisa Policia e Kosovës ia kanë konfiskuar dy revole me 30 fishekë. Ngjarja ka...

Krasniqi për marrëveshjen e mundshme me Serbinë: S’e mbështesim sipas versionit aktual

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, tha se nuk do të votojnë marrëveshjen me Serbinë në Kuvend, në formën e tillë siç...

Lajmet e Fundit