10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Latifi dhe Aliu nënshkruajnë memorandum për rregullimin e shtretërve të lumenjve

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, dhe ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, kanë nënshkruar një aneks memorandum mirëkuptimi për vazhdimin e bashkëfinancimit të projektit: Rregullimi i shtretërve të lumenjve në fshatrat Hoçë e Madhe, Brestoc, Hoçë e Vogël, Nagac dhe Krushë e Madhe”.

Konkretisht, me anë të kësaj marrëveshje, MMPHI, për këtë vit do të sigurojë mjete në vlerë prej: 60,000 euro për realizimin e këtij projekti.

“Po ashtu, diskutuam për nevojën e bashkëpunimit në projekte të tjera në interes të qytetarëve të komunës së Rahovecit, e që ndërlidhen me Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës”.

“Falënderoj ministrin Aliu, për këtë marrëveshje dhe investimet e Ministrisë në Komunën e Rahovecit”, ka theksuar Latifi.

 

Më Shumë

Muharremaj: Jam institucionalist, e respektoj kush është në Qeveri – Projektligji i Buxhetit është anti-Kushtetues

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka thënë se komuna që ai e drejton, fatmirësisht ka shpëtuar nga vërshimet që përfshinë Kosovën muaj...

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Lajmet e Fundit