13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

LDK-AAK-Nisma s’e duan Vetëvendosjen drejtuese të dialogut

blloku opozitarBlloku LDK-AAK-Nisma nuk e pranon kërkesën e lëvizjes Vetëvendosje që dialogun me Serbinë ta drejtojë subjekti që e udhëheq Albin Kurti, si dhe që Marrëveshja e 19 prillit e vitit të kaluar të dërgohet në Komisionin e Venecias.

Këto janë dy nga pesë pikat e një aneksi që lëvizja Vetëvendosje e ka nxjerrë në tavolinë në takimin e së hënës. Me tri pikat e tjera LDK-AAK-Nisma janë pajtuar, shkruan Koha Ditore.

Nënkryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka folur të martën për gazetën lidhur me ngecjet në takimin me përfaqësuesit e subjekteve të tjera.

Më Shumë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e aeroplanit më të madh në botë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e avionit më të madh në botë, ka thënë Shërbimi i Sigurisë i Ukraine. Ish-drejtori i...

Vrasja në Malishevë, i akuzuari dënohet me 19 vjet burg

  Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka dënuar të akuzuarin me inicialet I.Z me 19 vjet burg për vrasjen në shtator të vitit të kaluar...

Lajmet e Fundit