10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

LDK, tubime elektorale në Zoqisht dhe Opterushë

LDK-opterushe te rahovecitDega e LDK-së në Rahovec ka mbajtur  tubime elektorale me banorët e fshatrave Zoqisht dhe Opterushë. Nëndegët e  LDK-së, në këto fshtra vlersuan se Fahredin Shehu, do të  jetë kryetar i ardhshëm i Rahovecit.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Rahovecit, Fahredin Shehu, ndërkaq  ka shpalosur pikat kryesore të programit të tij për të qeverisur me Rahovecin. Ai kërkoi përkrahje  me 3 nëntor. “Përkrahja për LDK-në është përkrahje për të ardhmën tonë dhe të fëmijëve tanë”.

Në këtë takim u kërkua përkrahja edhe për kandidatët e LDK-së për Asamble Komunale, konkretisht për Meriton Shalën nga Zoqishti dhe për Alban Spahiun nga Opterusha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit