19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Berisha vizitoi fshatin Zhur

zafa zhurKandidati i BD-së për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha në kuadër të fushatës zgjedhore është takuar me disa familje  të fshatit Zhur. Në këto takime Berisha prezantoi platformën e Bashkimit Demokratik.”Platforma e BD-së u përkrah edhe nga kryefamiljarët e familjeve që u vizituan”.

Pas vizitave nëpër familje kryetari Berisha me bashkëpunëtor mori pjesë në një tryeze e cila ishte organizuar nga intelektualët e Zhurit. Ai në këtë tryezë mbështeti nismën e intelektualëve të Zhurit për organizimin e olimpiadës së diturisë “Eshref Ademaj”. Olimpiada fillimisht do të ketë karakter regjional pastaj komunal e më gjerë.

Qëllimi i Olimpiadës është nxitja e të rinjve për të nxënë dhe studiuar shkencat ekzakte, në veçanti matematikën, njëkohësisht ky aktivitet bëhet edhe për të nderuar veprën e profesorit të madh tashmë të ndjerë akademik “Eshref Ademaj”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

26 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

S’ka vija të kuqe për PDK-në, thotë Haxhi Avdyli i Guxo-s

Deputeti i Guxo-së, Haxhi Avdyli, ka thënë se vijat e kuqe nuk janë të mira në politikë, kështu duke nënkuptuar se nuk ka vija...

Lajmet e Fundit