-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Thaçi i sjell në Prizren Erdoganin dhe Ramën

Erdogan dhe ramaKryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të bëjë bujë në Kosovë. Vizita e tij me 23 tetor, kur edhe hapet terminali i ri në ANP ‘Adem Jashari’, do të ketë edhe agjendë tjetër.

Burime të Reporteri.net brenda Qeverisë së Kosovës kanë bërë me dije se Erdogan do të bëjë një vizitë edhe në Prizren bashkë më ‘vëllanë’ e tij kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Por të dytë do të shoqërohen edhe nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Detajet e agjendës në Prizren të tre kryeministrave do të bëhen me dije gjatë këtyre ditëve.

Kryeministri turk kësaj radhe do të sjellë edhe bashkëshorten me vete, Emine Erdogan e cila po ashtu do të ketë një agjendë të veçantë e që kryesisht do të fokusohet në vizita në institucione të ndryshme shoqërore dhe kulturore.

Një agjendë kësisoj e Erdogan në Prizren, por edhe prezenca e Edi Ramës mund të jenë një plus i fortë për Thaçin për të mbajtur Prizrenin edhe për një mandat.

Më Shumë

Vdes aktori Mirush Kabashi

Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare. Lajmi u konfirmua nga familjarë të tij. Ata shkruan...

Todt për gjendjen e Schumacherit: Është pjesë e familjes time, e takoj rregullisht

Po  bëhen gati 10 vjet nga aksidenti me ski i Michael Schumacher, 7 herë kampionit të botës në Formula 1 dhe në gjithnjë këto...

Lajmet e Fundit