3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Lëndohet një person në vendin e tij të punës në Banjë të Malishevës

Policia e Kosovës (PK) ka njoftuar se në Banjë të Malishevës një person ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi ishte lënduar në vendin e tij të punës.

Kjo është bërë e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës (PK).

“Viktima mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që ishe lënduar në vendin e tij të punës. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Sipas raportit, rasti është cilësuar si Asgjësim, dëmtim ose heqje e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikim i sigurisë në vendin e punës dhe me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti. Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare...

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Lajmet e Fundit