16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Lëndohet një punëtor në Poslisht të Prizrenit

Një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës në Poslisht të Prizrenit.

Ai është lënduar duke pastruar makinën për bluarjen e mishit.

Fsh. Poslisht, Prizren 14.06.2023-11:30.Lëndime të rënda trupore ka pësuar viktima mashkull kosovar pasi i njëjti gjersa ishte në vendin e tij të punës duke pastruar një makinë për grirjen e mishit aksidentalisht është lënduar. Viktima është dërguar në tretman mjekësorë në QKUK.

Vritet një polic në veri, plagosen dy të tjerë

Një polic është vrarë dhe të paktën dy janë plagosur në fshatin Banjskë në veri. Burimet e Klan Kosovës bëjnë me dije se polici i...

Rritet numri i turistëve në Kosovë, prijnë nga Gjermania,Shqipëria e Zvicra

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), njofton se është rritur numri i vizitorëve që kanë vizituar Kosovën. “Në gusht 2023, numri i vizitorëve (vendorë dhe...

Lajmet e Fundit