1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Limaj: Folëm për prioritetet e Qeverisë – Haradinaj: Do të kemi takim edhe me Albin Kurtin

Limaj-Mustafa-Haradinaj14(E plotësuar) Lideri i Nismës, Fatmir Limaj dhe i nominuari për formimin e Qeverisë së re, Ramush Haradinaj, kanë thënë se takimi i sotëm ka pasur për qëllim përcaktimin e prioriteteve të qeverisë së re.

Me këtë rast, Limaj ka thënë se kanë folur se çka duhet të bëjë Qeveria LDK-AAK-Nisma.

“Do të vazhdojmë listimin e prioriteteve të Qeverisë së ardhshme”, ka thënë Limaj pas takimit, shkruan Express.

Edhe Haradinaj ka thënë se po presin etapat ligjore deri te konstituimi i parlamentit.

Haradinaj nuk ka treguar nëse është folur se cila është përgjigja e tyre për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila ka kërkuar plotësimin e disa kushteve për të përkrahur Qeverinë e opozitës.

Haradinaj ka thënë se shpejt do të ketë një takim edhe me Liderin e VV’së, Albin Kurti.

“Do ta kemi edhe një takim të ardhshëm mes nesh dhe Kuritit, së shpejti”, ka thënë ai.

Ndërkohë, në emër të LDK’së, ka folur Lutfi Haziri. Ai ka thënë se Kosova nuk duron asnjë Qeveri teknike dhe se do të vazhdohet me krijimin e Qeverisë së opozitës.

Mustafa e Haradinaj te LimajNis takimi Mustafa- Haradinaj- Limaj

Ka nisur takimi ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa, atij të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe atij të Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj. Në këtë takim do të diskutohet për koalicionin e arritur ndërmjet tre partive dhe për kushtet e Vetëvendosjes.

Mustafa, Haradinaj dhe Limaj pritet që të takohen sot

Një ditë pas shpalljes zyrtare të rezultateve nga ana e KQZ-së, liderët e partive opozitare, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj pritet të takohen sot gjatë ditës për të diskutuar rreth formimin e Qeverisë së re.

Një zyrtar i AAK-së, i cili nuk deshi që ti përmendet emri, ka konfirmuar për Indeksonline se takimi do të ndodhë gjatë ditës.
“Normalisht liderët e partive politike takohen për me i pa veprimet e mëtutjeshme rreth krijimit të Qeverisë së ardhme”, ka shtuar ai. /Indeksonline/

Më Shumë

E njohur për lojëra seksuale, 37 vjeçarja rrëfen se si i fiton 2 milionë dollarë duke vlerësuar organet gjenitale të meshkujve!

Një yll pornografie foli për punën e saj të egër, ku ajo vlerëson sinqerisht djemtë bazuar në madhësinë e penisit të tyre. Larkin Love, e...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Lajmet e Fundit