-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Eqrem Kryeziu largohet nga LDK-ja

Eqrem KryeziuEqrem Kryeziu ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), pas rezultatit të zgjedhjeve, pasi nuk ka arritur të bëhet deputet në zgjedhjet e 8 qershorit.

Postimi i plotë i Eqrem Kryeziut në rrjetin social Facebook:

Kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës
Isa Mustafa
Zotni Kryetar,
Nga rezultatet zyrtare të shpallura sot prej KQZ del se nuk kam marrë mbështetje të mjaftueshme për të vazhduar të jem edhe më tej përfaqësues i anëtarësisë si kryetar i Degës dhe si anëtar i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Së këndejmi, me këtë rast jap dorëheqje nga ato funksione.
Jam i kënaqur, përkundër ndarjes nga një çerek shekulli veprimtarie brenda LDK-së, sepse nuk më ka shkuar asnjëherë as në mendje të përkrah njerëzit e dhunshëm (“Kush e ndihmon dhunuesin, dhunuesi do ta sundojë”).
Nga ana tjetër, shpresoj se edhe Ju jeni të kënaqur, jo se qëndrimi Juaj ishte si imi, por sepse ishte zgjedhja që keni bërë vetë.
Uroj të takohemi në rrethana më të dinjitetshme.
Eqrem Kryeziu.

Më Shumë

Ministrja Hajdari prezanton Strategjinë Kombëtare të Zhvillimit 2030

Draft Strategjia për Zhvillimin Industrial dhe Mbështetjen e Bizneseve 2030” u diskutua në një tryezë të organizuar nga Këshilli i Investitorëve Evropian me përfaqësues...

Gjykata e Prizrenit ia vazhdon paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë

Gjykata e Prizrenit ia ka vazhduar paraburgimin Dibran Hoxhës dhe pesë të dyshuarve të tjerë për rastin e vrasjes së 31-vjeçarit nga Kukësi. Në orët...

Lajmet e Fundit