18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Limaj ia merr edhe një deputet PDK-së?

Limaj ne malishevIsh-Nënkryetari i PDK’së, Fatmir Limaj mund t’i shkaktojë edhe më shumë humbje Partisë Demokratike të Kosovës.

Pas fitores në Malishevë me Iniciativën Qytetare, Limaj mund t’ia marrë edhe një deputet PDK’së.

Në fakt gjithçka këtu lidhet me balotazhin e Rahovecit, ku është duke garuar deputeti Idriz Vehapi përballë Smajl Latifit të AAK’së.

Nëse fiton Vehapi në Rahovec atëherë ai duhet ta lë postin e deputetit.

Vehapi me këtë rast do të zëvendësohej nga Haxhi Topi, i cili është i radhitur pas tij në listë.

Por, sipas burimeve të Express Haxhi Topi është i afërt me Limajn.

Kështu që Partia Demokratike nuk mund ta llogarit atë si pjesë të grupit të saj parlamentar.

Iniciativa e themeluar me ndihmën e Fatmir Limajt e ka mundur PDK’në në Malishevë. Atje, Isni Kilan nuk ka mundur të shkojë as në balotazh, derisa Iniciativa për Malishevën dhe LDK do të përballen edhe një herë më 1 dhjetor.

Më Shumë

Gjermania sot i dhuron automjete FSK-së

Sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” do të mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit me automjete nga Republika Federale e Gjermanisë për Forcën...

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit