10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Liria reagon pas humbjes, akuzon rëndë gjyqtarin e ndeshjes

Klubi i Lirisë ka reaguar pas humbjes së sotme ndaj Dukagjinit në Klinë, me rezultatin 2:1.

Prizrenasit pretendojnë se sot iu vodh një pikë ndaj Dukagjinit, shkruan Gazeta Express.

Klinasit fituan në fundin e ndeshjen, me Blerind Morinën që shënoi nga një top i kthyer, pasi paraprakisht Stivi Frashëri priti penalltinë e tij.

Kjo penallti u ekzekutua dy herë nga Morina, pasi gjyqtari vendosi për përsëritje të penalltisë shkaku i lëvizjes së Frashërit nga vija e portës.

Reagimi i Lirisë (pa ndërhyrje):

“Referim skandaloz në Klinë.

Vigan Ibërdemaj regjisor i fitores.

Ndeshja e zhvilluar në Klinë, mezi gjeti fundin.
Ndonëse, loja  u zhvillua në presion, sidomos nga gjyqtari Ibërdemaj dhe , ajo pati përfundim absurd.

Zgjatja pa nevoj e ndeshjes, kur në min. 99 u akordua penallti e cila u perserit derisa Dukagjini shënoi gol.

Kjo çfarë ndodhi në Klinë i qoftë per turp Viganit dhe shokëve të tij.

Ne, na u vidh pika që e merituam, e në bazë të rasteve merituam edhe më shumë.

Ftojmë organet e FFK-së që të marrin masa ndaj këtyre ‘gjyqtarëve’, sepse kështu s’kan çka kerkojnë në Prizren.

Ne, nuk do të dorëzohemi.

Do të luftojmë ndershëm deri në fund”. /Gazeta Express/

 

Më Shumë

I shkaktuan vazhdimisht dhunë psikike – viktima nga Malisheva përfundon në QKUK

Një grua nga Malisheva ka përfunduar për trajtim mjekësor në QKUK, si pasojë e ushtrimit të dhunës psikike ndaj saj nga dy persona. Rasti ka...

QKUK në krizë/ I ka vetëm 49 anesteziologë, i nevojiten 118

Qendra Klinika Universitare e Kosovës (QKUK) po përballet me numër të vogël të anesteziologëve. Edhe pse në tre muajt e parë nuk ka pasur ikje...

Lajmet e Fundit