6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Lukaku prezantohet te Chelsea në këtë javë

Chelsea është duke e kompletuar transferimin e Romelu Lukakut nga Interi.

The Blues tashmë janë pajtuar me Nerazzurët për shumën e transferimit, ndërsa kanë mbetur edhe disa detajet të vogla.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, skuadra londineze do të paguajë 115 milionë euro për kartonin e sulmuesi belg.

Lukaku po rikthehet te Chelsea, aty ku edhe kishte filluar të bëjë emër, gjersa ishte shitur te Evertoni, e më pas lojtari iu kishte bashkuar Manchester Unitedit.

Nga Djajtë e Kuq, Big Rom iu bashkua para dy sezonesh Interit, duke u bërë golashënuesi i tyre më i mirë për aq vite sa luajti.

Lukaku do t’i kompletojë testet mjekësore në orët në vazhdim dhe më pas do të prezantohet nën fanellën e Chelseat. /Telegrafi/

Më Shumë

Lajmet e Fundit