0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Rekord pacientësh në Suharekë, u ankuan nga ushqimi (VIDEO)

Shërbimi emergjent i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë ka pranuar 158 pacientë brenda 12 orëve të ndërrimit të natës, numër ky rekord edhe për stafin shëndetësor.

Personat që kanë kërkuar ndihmë, në shumicën e rasteve kishin simptoma të diarresë, temperaturë të lartë dhe të vjella.

Ata kanë marrë terapinë e nevojshme, teksa u apelua për kujdes të shtuar gjatë gatimit, ruajtës, shpërndarjes dhe konsumit të ushqimit.

Më Shumë

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Lajmet e Fundit