13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Malishevë: Pacientit i largohet telefoni nga stomaku

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Malishevë. Një pacienti i është larguar telefoni nga stomaku.

Siç njofton ordinanca, pacienti në fjalë ishte me çrregullime depresive. 

“Largimi i trupit te huaj nga stomaku ( Telefon)!. “Pacienti NN, me çrregullime depresive, duke u trajtuar per semundje te varshmerise, sillet nga familjaret ne ordinancen OSG ne Malishevë me ç’rast dhe i largohet trupi i huaj nga lukthi, me endoskop fleksibil duke manovruar me aksesoret perkates, me asistim te Dr. Taulant Kryeziu, infermiere Florida Shala, procedura kryhet me sukses pa komplikime! Pacienti referohet per trajtim te metejme tek psikiatri!”, njofton ordinanca.

 

Më Shumë

Ylli mposht Bashkimin, kualifikohet në gjysmëfinale

Golden Eagle Ylli është kualifikuar në gjysmëfinale të Prince Caffe Superligës. Skuadra therandase edhe në ndeshjen e dytë ka mundur Bashkimin, kësaj radhe me...

Nesër ditë zie në Kosovë

Nesër do të mbahet ditë zie në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani. “Nesër do të jetë ditë zie shtetërore në...

Lajmet e Fundit