19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Marku e humb luftën kundër Kongos

Florian Marku e ka humb luftën kundër Chris Kongo në O2 Arena në Londër.

Pas 10 raundeve të zhvilluara, gjyqtarët i dhanë fitoren Kongos, që sipas tyre ishte më i mirë.

Raundet e para ishin mjaftë të barabarta, me Kongon që mbrohej më mirë, duke e lënë “Mbretin Shqiptar” të sulmonte.

Megjithatë, situata nisi të ndryshojë në raundet 4-6 pasi Marku nisi të zemërohej duke humbur qetësinë, e si pasojë britaniku edhe përfitoi nga gabimet e Markut.

Në fakt, Marku ishte i pafat shkaku i disa goditjeve pas koke – gjyqtari ia hoqi një pikë.

Në fund, gjyqtarët e shpallën fitues Kongon, ku dy prej tyre dhanë votat për britanikun, ndërsa vetëm njëri mbështeti Markun.

Më Shumë

Si bëhet kënga rome

Poezi nga Kujtim Paçaku Merre një grusht dhimbjeje Shto ca pika loti! E pak pluhur rrugësh të pasosura Pak aromë stinësh të harruara Në fund I shton erëza djegëse dashurie Dhe...

S`ka rroga, ndërrimi i parë i punëtorëve të `Trepçës` bojkoton punën

Ndërrimi i parë i punëtorëve në Trepçë nuk kanë punuar sot për shkak se ende nuk i kanë marrë pagat e plota, njofton RTKlive. Disa...

Lajmet e Fundit