3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

‘Maskat’ grabisin pompën e benzinit “Al Petrol” në Malishevë

hajni me maske_1Tre persona të maskuar kanë grabitur pompën e karburanteve “Al Petrol” në Malishevë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren, Hazir Berisha tha se grabitja ka ndodhur rreth orës 01:15 minuta pas mesnatës.
“Mbrëmë rreth orës 01:15 min, Policia në Malishevë ka pranuar një informacion, i cili bënte me dije se në rrugën “Imer Krasniqi” kishte ndodhur një grabitje në pompën e karburanteve “Al Petrol”’, tha Berisha.

Sipas dëshmitarëve tre meshkuj të armatosur dhe të maskuar kanë hyrë në objektin e karburanteve dhe nga punëtorët kanë grabitur një shumë parash.

Më pas të dyshuarit kanë ikur nëpër pyllin e afërt. “Njësitet policore menjëherë janë vënë në ndjekje të autorëve. Janë marrë edhe video incizimet nga kamerat e sigurisë të cilat mund të ndihmojnë në zbulimin e autorëve”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Lajmet e Fundit